Etiketë: Emmanuel Macron

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

Macron letër Thaçit: Hiqeni taksën e pastaj ju pres në Paris bashkë me Merkelin e Borellin

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, me rastin e 12 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, i ka shkruar letër kreut të shtetit, Hashim...

Bosnja thërret për sqarim ambasadorin francez pas komentit të Macronit

Presidenca e Bosnies i ka bërë thirrje për sqarim ambasadorit francez këtë të premte, pasi presidenti francez tha se vendi i tyre është një...

Albin Kurti rrëfehet për gazetën “The Guardian”, këto janë kritikat për presidentin francez Emmanuel Macron

Kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje” dhe fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë, Albin Kurti, e ka dhënë një intervistë ekskluzive për gazetën britanike...

I kërkuar

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

“Ti do të akuzohesh për t’zezat e Iuftës”- Joe Biden kishte refuzuar t’ia japë dorën Millosheviqit

Gazetari Ivica Puljic i Al Jazeera Balkans duke folur...

Mot i ndryshueshëm gjatë javës, nesër bie borë

Mot i ftohtë dhe ndryshueshëm gjatë javës, me kthjellime...

Kërcënoi me kanun Presidenten Osmani dhe familjen e saj, Presidenca i reagon Gjergj Dedajt

Këshilltari për medie i Presidentes Vjosa Osmani, Bekim Kupina...

Abonohu