Etiketë: Jakup Krasniqi

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

Konfirmohet aktakuza ndaj Jakup Krasniqit, sot transferohet për në Hagë

Gjatë ditës së sotme pritet transferimi i Jakup Krasniqit për në Hagë. Kështu ka bërë të ditur, avokati mbrojtës Valon Hasani, i cili ka...

Bastisja: Vajza e Jakup Krasniqit i quan tradhtarë deputetët e PDK-së që e votuan Specialen

Vajza e Jakup Krasniqit, Gresa, ka reaguar pas aksionit që Zyra e Prokurorit të Specializuar po kryen në shtëpinë e tyre. Ajo ka përmendur emrat...

Jakup Krasniqi e pranon se dy të arratisurit për vjedhjen e 2 milionëshit janë anëtarë të Nismës

Kosova këto ditë është tronditur nga lajmi se një punëtor i Thesarit të Kosovës me iniciale L.G. dyshohet se, përmes katër transaksioneve të ndryshme,...

Jakup Krasniqi e ‘godet’ fort Thaҫin, i jep një mësim të mirë për moralin

Ish kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe ish bashkëpartiaku i Hashim Thaҫit, Jakup Krasniqi në një postim të tij në Facebook ka përcjell një...

Jakup Krasniqi i reagoi Vjosa Osmanit, vjen kundërpërgjigja e analistit politik– i del në krah kryetares së Kuvendit

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës Jakup Krasniqim në një postim të tij në Facebook i ka reaguar kryetares së Kuvendit Vjosa Osmanit, lidhur me...

I kërkuar

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

Abonohu