Etiketë: Philip Kosnett

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

Kosnett takon Ramush Haradinajn, kundërshtarin më të madh të heqjes së taksës

Në vazhdën e takimeve me liderët politikë në Kosovë, ambasadori amerikan ka shkuar sot në zyrën e Ramush Haradinajt. Ish-kryeministri shkroi për takimin me...

Ambasadori amerikan: Konfiskimi i 1 milion eurove pasuri, hap i madh i drejtësisë kosovare

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett ka vlerësuar pozitivisht vendimin e Gjykatës së Apelit për sekuestrimin e rreth 1 milion eurove pasuri të paligjshme. Ambasadori Kosnett ka...

Kosnett te Kurti, për t’ia bërë për hair detyrën

Kryeministri Albin Kurti e ka pritur sot në qeveri ambasadorin amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett. Kjo është vizita e parë zyrtare që iu është bërë...

Kosnetti, në zyrat e LDK-së, rritet presioni për formimin e Qeverisë

LDK-ja ka patur angazhime të tjera në 14- vjetorin e vdekjes së ish-liderit të partisë, Ibrahim Rugovës. Në zyrat e partisë kanë qëndruar sot dy...

Kosnett takohet me Kurtin e Konjufcën, kërkon që sa më shpejtë të formohet qeveria

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, sot gjatë ditës ka takuar kryetarin e LVV, Albin Kurtin, kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufcën dhe nënkryetarën e Kuvendit, Arbëri...

I kërkuar

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

Abonohu