Etiketë: Protesta

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

Hoti flet për tubimin e VV-së: U shkelën të gjitha udhëzimet e institucioneve shëndetësore

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka folur për tubimin e sotëm të Lëvizjes Vetëvendosje në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë. Ai tha se ka frikë që...

Për protestën e Vetëvendosjes, vjen reagimi nga Presidenca

Lëvizja Vetëvendosje po mban tubim për të shënuar 21-vjetorin e çlirimit të vendit dhe 15-vjetorin e themelimit të Lëvizjes Vetëvendosje. Tubimi po mbahet në sheshin...

Troja “ndezin” atmosferën në tubimin e Vetëvendosjes

Lëvizja Vetëvendosje po shënon 15 vjetorin e themelimit. Kjo po shënohet me një tubim madhështor në sheshin “Skënderbeu”, ku përveç pjesëmarrës së qindra-mijëra, i pranishëm...

Fotoreportazh: Amerika del ‘jashtë kontrollit’

Katër policë u qëlluan në St. Louis të SHBA natën e shkuar, teksa u mbush java me protesta të dhunshme pas vdekjes së George...

Një polic qëllohet për vdekje në Kaliforni, ushtria vihet në gjendje gatishmërie

Dy zyrtarë të Shërbimit Mbrojtës Federal janë qëlluar me armë gjatë protestave të mbrëmjes së të premtes në Oakland të Kalifornisë. Njëri prej tyre...

I kërkuar

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

Abonohu