Etiketë: Reciprociteti

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

Albin Kurti i përgjigjet Rusisë për reciprocitet

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, u shpreh se nuk ka lexuar e as dëgjuar për reagimin e Moskës zyrtare në lidhje me reciprocitetin e...

Efekti Grenell: Dorëzohet Vetëvendosje, s’ka as reciprocitet e as taksë

Shefi i deputetëve të VV’së, Rexhep Selimi, ka thënë se do të koordinohen me SHBA’në për heqjen e taksës 100 përqind. Kështu ka deklaruar ai...

Kurti tregon kur do ta heq taksën ndaj Serbisë dhe kur do ta vendos reciprocitetin

Kryeministri Albin Kurti ndërsa ka folur sot për heqjen e taksës nuk ka dhënë një afat se kur do ta marrë një vendim të...

Taksë apo Reciprocitet ?!

Shkruan: Granit Hyseni Pas shumë e shumë diskutimeve, pas afro 4 muajve, mes dy partive të para (VV & LDK) që dolën fituese në zgjedhjet...

I kërkuar

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

Abonohu