Etiketë: Taksa

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

Taksë apo Reciprocitet ?!

Shkruan: Granit Hyseni Pas shumë e shumë diskutimeve, pas afro 4 muajve, mes dy partive të para (VV & LDK) që dolën fituese në zgjedhjet...

Osmani pas takimit me ambasadorin gjerman: Do ta heqim taksën me një kusht

Vjosa Osmani priti sot në takim ambasadorin e Gjermanisë, Christian Heldt. Osmani tha se me ambasadorin gjerman kanë folur për bashkëpunimin në të gjitha fushat,...

Serbia çdo ditë humb nga mbi një milion euro për shkak të taksës së Prishtinës

Nënkryetari i Qeverisë dhe ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Lajiq, i ka thënë “Novostit”, se ekonomia e Serbisë humb nga një milion e...

EKSKLUZIVE: Kosova i vendos taksë Maqedonisë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka marrë vendim për marrjen e masës reciproke ndaj Maqedonisë Veriore në dy produkte. Shala ka vendosur që...

I kërkuar

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

Abonohu