Etiketë: Xhelal Sveçla

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

Sveçla akuzon Milazim Krasniqin se qëndron prapa faljes protestuese të namazit në shesh

U.d i ministrit në detyrë të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka shkruar se është informuar nga një grup qytetarësh për një protestë që...

Xhelal Sveçla me Rashit Qalajn shkojnë në kufirin Kosovë – Serbi

Ushtruesi i detyrës së Ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, bashkë me drejtorin e Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, sot kanë...

Pacolli: Prapë më kërcënoi Xhelali me arrestim nëse shkoj në Parlament

Deputeti i AKR’së, Behgjet Pacolli ka thënë se Xhelal Sveçla e ka kërcënuar me arrestim nëse shkon në Kuvendin e Kosovës. Pacolli ka shkruar në...

Prokuroria tregon se kur do ta trajtojnë kallëzimin penal të Sveçlës ndaj Presidentit Thaçi

Dy javë më parë ushtruesi i detyrës së ministrit të Brendshëm dhe Administratës Publike Xhelal Sveçla, dorëzoi pranë Prokurorisë Themelore të Prishtinës kallëzimin penal...

MPBAP-ja dorëzon kallëzim penal kundër presidentit Thaçi

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla, dorëzoi pranë Prokurorisë Themelore në Prishtinë, kallëzimin penal kundër presidentit...

I kërkuar

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

Abonohu