16.3 C
Pristina
Saturday, June 10, 2023

Tahiri për Kurtin: Po sillet e pshtillet dhe nuk po e formon qeverinë

- Advertisement -

Të rekomanduara

Besnik Tahiri nga radhët e AAK-së, ka komentuar situatën e fundit politike të krijuar në Kosovë, me ngecjen e bisedimeve mes LDK-së e VV-së për formimin e koalicionit.

Përmes një postimi në Facebook, Tahiri ka thënë se lideri i VV-së, Albin Kurti po zvarrit formimin e Qeverisë.

- Advertisement -

Sipas tij është e papranueshme që një person që deri dje ka folur për parime politike, sot për një qeveri më shumë ose më pak, e mban pezull një vend.

Postimi i plotë i tij:

Po bëhen 3 muaj nga përfundimi i zgjedhjeve dhe ende Albin Kurti sillet e pshtillet dhe nuk e formon qeverinë. Është e papranushme, dikush që deri dje ka folur për parime politike, sot për një ministri më shumë a më pak me majt pezull një vend. Albin, Isa Mustafa nuk të jep pozitën e presidentit, keshtu që mos na humb kohë as neve e as vetit. Populli të votoi për me marr përgjegjësi jo me e majt ata pezull.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -