13.2 C
Pristina
Monday, May 29, 2023

Takimi i Mogherinit me zyrtarët ballkanikë, kë e puthi e kujt vetëm ia dha dorën

- Advertisement -

Të rekomanduara

Përfaqësuesja e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka ftuar për darkë liderët e Ballkanit.

Në darkën e mbajtur të dielën mbrëma ka marrë pjesë edhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj dhe ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiq.

Në një video të publikuar shihet se Mogherini i ka bërë mikpritje më të ngrohtë ministrit të jashtëm serb Ivica Daçiq të cilin e ka puthur në faqe, kurse pak më ftohtë me Gent Cakaj të cilit ia ka dhënë veç dorën.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -