13 C
London
E premte, 22 Tetor, 2021

Takimi i Mogherinit me zyrtarët ballkanikë, kë e puthi e kujt vetëm ia dha dorën

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Përfaqësuesja e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka ftuar për darkë liderët e Ballkanit.

Në darkën e mbajtur të dielën mbrëma ka marrë pjesë edhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj dhe ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiq.

Në një video të publikuar shihet se Mogherini i ka bërë mikpritje më të ngrohtë ministrit të jashtëm serb Ivica Daçiq të cilin e ka puthur në faqe, kurse pak më ftohtë me Gent Cakaj të cilit ia ka dhënë veç dorën.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img