4.6 C
Pristina
Tuesday, March 28, 2023

Takimi i nesërm VV-LDK me ndërmjetësimin e ambasadorëve, flet Vjosa Osmani

Rekomandime

Në takimin e nesërm mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të marrin pjesë edhe përfaqësuesit e QUNTI-it dhe të Bashkimit Evropian.

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka treguar për se në çfarë formati do të mbahet nesër takimi.

Negociatat vazhdojnë edhe nesër, në praninë e përfaqësuesve e QUINT-it dhe BE-së, e Osmani tregon se ky takim do të jetë ‘informativ’.

Siç tregon nënkryetarja e LDK-së, në takimin e nesërm nuk pritet të ndërmjetësojnë vendet e QUINT-it për arritjen e marrëveshjes.

“Takim informativ, ashtu ka qenë ideja kur e diskutuam”, ka thënë Osmani për Express.

Ajo ka treguar se ka qenë kërkesë e përbashkët e LDK’së dhe e Lëvizjes Vetëvendosje për të zhvilluar takim në praninë e ambasadorëve të QUINT-it.

Takimi që zgjati më shumë se dy orë sot në Kuvendin e Kosovës nuk rezultoi me marrëveshje për formimin e Qeverisë mes LDK-së e VV-së.

Më shumë artikuj

Të fundit