Tenistit serb ia refuzojnë kërkesën për kuzhinier personal, çfarë po i shërbehet për të ngrënë

Date:

Kërkesat e Novak Djokovicit për qasje në kuzhinierin e tij personal dhe një fushë tenisi janë refuzuar nga zyrtarët australianë, sipas raportimeve.

Gazeta australiane raportoi se numri një i tenisit në botë i është mohuar çdo “trajtim i veçantë” gjatë qëndrimit të tij në paraburgimin e emigracionit.

Djokovic po kalon një ditë të tretë në një hotel në Melburn, i cili është dyfishuar si një qendër paraburgimi për emigracionin – disa milje larg hoteleve luksoze ku po qëndrojnë shumica e lojtarëve të Australian Open.

Ai aktualisht është i përfshirë në një mosmarrëveshje nëse është i përjashtuar nga rregullat e vendit të vaksinimit kundër COVID dhe po përballet me deportim pasi i është anuluar viza.

Avokatët që përfaqësojnë 34-vjeçarin po planifikojnë të apelojnë në gjykatë të hënën.

Një përmbledhje e rastit të tyre ka treguar se ai doli pozitiv për COVID-19 më 16 dhjetor dhe ai kishte një vizë të vlefshme dhe përjashtim mjekësor nga organizatori i Australian Open.

Ai gjithashtu ka kërkuar strehim alternativ në mënyrë që të mund të stërvitet për turneun që fillon më 17 janar.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...