Tensione në Podujevë dy ditë para zgjedhjeve, përkrahësit e VV-së dhe LDK-së përplasen verbalisht në sheshin e Podujevës (Pamje)

Date:

Kur kanë mbetur më pak se 48 orë deri në zgjedhjet lokale në komunën e Podujevës, përkrahës të VV-së dhe LDK-ja janë përplasur verbalisht në një distancë të afërt në sheshin e Podujevës, shkruan Kosova ime.

Pamjet i ka publikuar drejtori i DFK në Podujevë, Shemsi Jashari, i cili ka bërë thirrje që të mos tensionohet situata.

Ai thotë se Drejtuesit e subjekteve politike LDK dhe LVV duhet të thërrasin për qetsi dhe të mos lejojnë që të militantët e tyre të nxisin incidente.

Në pamjet e paraqitura në video, dëgjohen simpatizantët e të dyja partive duke thirrur emrin e kandidatit të tyre për kryetar të komunës, teksa distanca është shumë e afërt ku mund të ketë incidente fizike.

Gjithashtu edhe sipas pamjeve, rekomandimet e IKSHPK nuk janë duke u respektuar.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...