25.7 C
Pristina
E mërkurë, 29 Qershor, 2022

Thaci darkon me Ivica Daiciqin, e quan lider dhe e publikon vet fotografinë

Rekomandime

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, ka darkuar me Frederica Mogherinin dhe sic e ka quajtur ai, liderët rajonalë.

Por, në mesin e tyre është edhe Ivica Daciq i cili nuk është lider rajonal, por ministër në qeverinë e Serbisë.

Postimi i plotë i presidentit :

Mbrëmë mora pjesë në darkën e shtruar nga Përfaqësuesja BE-së, Federica Mogherini, së bashku me liderë të vendeve të tjera të rajon. Në këtë takim u rikonfirmua edhe një herë përkushtimi i shteteve të rajonit për paqe dhe stabilitet, për zhvillimin e integrim në Bashkimin Evropian. HTH

Më shumë artikuj

Të fundit