16.1 C
Pristina
Monday, September 25, 2023

Tifozët serbë me thirrje kundër Kosovës në Bernë

Rekomandime

Tifozët e Yllit të Kuq kanë kënduar këngë se Kosova është Serbi, derisa kanë shkaktuar trazira në kryeqytetin zviceran

- Advertisement -

Policia zvicerane kishte paralajmëruar për kujdes, dhe ashtu ndodhi.

Para ndeshjes së kualifikimeve në Ligën e Kampionëve mes Young Boys dhe Yllit të Kuq të Beogradit, tifozët serbë kanë shkaktuar trazira në Bernë, shkruan albinfo.ch.

Raportohet se një person është lënduar, derisa gjithashtu është dashur intervenimi i policisë vendase për të qetësuar situatën.

- Advertisement -

Por, tifozët serbë kanë kënduar edhe këngë Kosovës, se “Kosova është Serbi”, derisa në një video të shpërndarë në internet, shihet duke sulmuar disa persona që ndodhen në një apartament, e që mendohet se janë shqiptarë.

- Advertisement -

Sigurisht se klubi serb pritet të dënohet, derisa ndeshja përfundoi 2:2.

Mediat serbe kanë shkruar se ishte provokim i shqiptarit, por në video, shihen vetëm serbët duke kënduar “Kosova, zemra e Serbisë”.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit