15.5 C
London
E shtunë, 16 Tetor, 2021

Trajneri dhe gjithë futbollistët e skuadrës kosovare i bashkohen AAK-së

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Kosovë. Futbollistët dhe trajneri i klubit nga Lipjani i janë bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, që drejtohet nga Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj.

Politika vazhdon të jetë e lidhur ngushtë me sportin në Kosovë, edhe pse këto dy sfera duhet të jenë dhe të qëndrojnë larg njëra-tjetrës.

Në fakt, në prag të zgjedhjeve të jashtëzakonshme nacionale në Kosovë, disa sportistë iu bashkuan partive politike, përfshirë këtu edhe trajnerin më të suksesshëm në Kosovë, Driton Kuka.

Ndërsa, sot, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) i është bashkuar një ekip i tërë, plus trajneri.


Futbollistët e klubit Minatori nga Lipjani, së bashku me trajnerin Faruk Statovci, janë rreshtuar me AAK-në në prag të fushatës për zgjedhjet e 6 tetorit.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, përmes rrjeteve sociale.

“Sot, futbollistët dhe trajneri Faruk Statovci, të skuadrës “Minatori” nga Lipjani u rreshtuan me Aleancën, ekipin fitues të zgjedhjeve, për ta jetësuar konceptin 100% shtet. RH”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img