13.6 C
Pristina
Friday, June 9, 2023

Vajza bleu veturën Audi dhe e reklamoi në Facebook, hajnat ia vjedhin pak orë më vonë

- Advertisement -

Të rekomanduara

Një vajzë bleu një veturë të re të tipit “Audi”, dhe të njejtën e publikoi në llogarinë e saj në Facebook. Po e njëjta u vu në shënjestër nga grabitësit 36 orë më vonë, shkruan The Sun.

Vajza 20 vjeçe, kishte thënë që e ‘zgjodhi këtë bukuri për ta vozitur’, dhe i kushtoi hiç më pak se 30,000 £.

Por, derisa ishte duke u kthyer në shtëpinë e saj në Leeds, West Yorkshire, tre banditë të maskuar ishin duke e pritur.

- Advertisement -

Ndërsa ajo doli nga automjeti i saj, të dy burrat ia mësynë aksionit. Vajza ulëriti, kurse burrat e përplasen në tokë ndërsa një bashkëpunëtor tjetër u hodh në makinë.

Viktima u ndesh me guxim me burrat dhe u përpoq të tërhiqte burrat nga makina, por ata dolën jashtë dhe e drejtuan përsëri.

Sulmi ndodhi në mesnatën e 29 nëntorit, vetëm 36 orë pasi ajo e bleu makinen sportive. Ndërkohë që policia po merren me rastin në fjalë.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -