Vazhdon bastisja, Policia ende prezente tek Ministria e Mjedisit

Date:

Policia e Kosovës është duke zhvilluar një aksion të gjerë në tri lokacione.

Siç është bërë e ditur, operacioni po zhvillohet në Prishtinë, Ferizaj dhe Shtërpcë.

Përpos kësaj, bastisje nga Policia e Kosovës janë duke u kryer edhe tek Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor.

Njësitë e Specializuara të Policisë së Kosovës bashkë me përfaqësues të Prokurorisë janë duke qëndruar në objektin e Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ku po kryhet bastisje.

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari ka njoftuar se ky aksion është vazhdimësi e aksionit të 21 dhjetorit, për ndërtimet në Brezovicë.

Policia e Kosovës javë më parë kreu një aksion në Shtërpcë për ndërtime pa leje dhe korrupsion, ku u arrestuan 10 persona, në mesin e tyre është edhe Bratisllav Nikolliq, ish – kryetar i Komunës së Shtërpcës dhe zyrtar i Listës Serbe.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...