31.9 C
Pristina
E enjte, 30 Qershor, 2022

Vendimi i Qeverisë Kurti, shkarkohet edhe djali i ish-presidentit Rugova

Rekomandime

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e parë ka shfuqizuar disa vendime të ish-kryeministrit, Ramush Haradinaj.

Kabineti qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti, sot vendosi që t’i ulë pagat në ekzekutivin kosovar, ndërsa shfuqizoi edhe emërimet e Koordinatorëve Nacional të cilët i kishte emëruar Ramush Haradinaj.

Kësisoj, Koordinatorë Nacional më nuk do të jenë, Rexhep Hoti, nga posti i Koordinatorit për Kulturë, Rini dhe Sport, Besnik Tahiri nga pozita Koordinator nacional për Reforma Shtetërore, Mendim Rugova nga posti i Koordinator Nacional për Ndryshime Klimatike dhe Çështje të Ambientit, Fatos Makolli nga posti i Koordinatorit Kundër Ekstremizmit të Dhunshëm dhe Terrorizmit.

Ndërsa, Kurti ka përmendur edhe dorëheqjen e shefit të Task Forcës Kundër Narkotikëve te të Rinjtë dhe Siguri në Shkolla, Avdullah Hasani.

Më shumë artikuj

Të fundit