9.1 C
Pristina
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

VIDEO: ArtiIeria ukrainase shkatërron armatimet e fuqishme ruse

Rekomandime

Artileria e Forcave të Armatosura të Ukrainës shkatërruan baterinë BM-27 Hurricane dhe njësinë MTZ të ushtrisë ruse.

SuImi u kryer nga Brigada 81-të e Veçantë Ajrore e Ushtrisë së Ukrainës.

“Përdorimi efektiv i artilerisë së Brigadës së 81-të tëVeçantë Ajrore të DShV të Forcave të Armatosura të Ukrainës shkatërruan baterinë e MLRS BM-27 “Uragan “së bashku me automjetet speciale dhe logjistikën e ushtrisë ruse, ku pushtuesit furnizuan me karburant dhe shërbyen pajisje ushtarake”, thuet në raportimi e FAU.

Më shumë artikuj

Të fundit