Video mahnitëse: Gjeli dhe dhia shpëtojnë pulën nga kthetrat e skifterit

Date:

Kamerat e sigurisë në një fermë në Holandë kanë filmuar momentin e paparashikueshëm ndërsa një gjel dhe një dhi bashkojnë forcat për të shpëtuar një pulë nga kthetrat e skifterit.

59-vjeçari Jaap Beets tregon se dëgjoi zhurmë në oborrin e fermës, por vetëm kur pa videon atëherë e kuptoi se çfarë kishte ndodhur dhe mbeti pa fjalë.

Sulmi zgjat vetëm 17 sekonda dhe në të shihet skifteri që e ka kapur pulën, por ndërhyrja e gjelit dhe dhisë bënë të mundur që ajo të shpëtonte.

VIDEO KËTU

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...