13.5 C
Pristina
Tuesday, May 30, 2023

Video që është bërë virale, djaloshi me sindromin Down duke e mbështetur shokun e klasës me autizëm

- Advertisement -

Të rekomanduara

Pamje e një djaloshi me Sindromë Down duke e mbështetur shokun e tij të klasës me autizëm, është bërë virale duke ngrohur zemra e milionave njerëzve të cilët kanë parë këtë video.

E incizuar nga një mësues në Meksiko, i riu i kujdesshëm shihet duke u përpjekur ta qetësoj shokun e tij i cili po qante dhe duke ia fshirë lotët.

Dashuria dhe empatia e shfaqur në këtë video ka prekur zemrat e njerëzve në mbarë botën, duke reflektuar tek çdo kush që ka njohur një fëmijë me nevoja të veçanta.

Ju mund ta shikoni këtu videon e cila është shikuar nga 20 milionë njerëz.

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -