Tuesday, April 30, 2024

Vijnë ditë të mira për Kosovën, Dardanët mposhtin Andorrën

Rekomandime

Pas pesë humbjesh radhazi, Kosova U21 është rikthyer te fitorja.

Edhe pse me probleme me Covid-19, Dardanët kanë marrë tre pikë në “Fadil Vokrri” në ndeshjen e kualifikimeve për Euro u21.

Skuadra e Rafet Prekazit ka mposhtur Andorrën me rezultat 1-0 në ndeshjen e xhiros së tetë të grupit 3.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Mirlind Daku në minutën e 62-të të ndeshjes.

Me këtë fitore, Kosova është në vendin e katërt me pikë, derisa Andorra mbetet në fund me pesë pikë të grumbulluara.

Ndeshjen e ardhshme, Dardanët luajnë në Fadil Vokrri me Shqipërinë, një luft direkte për vendin e tretë.