11.7 C
London
E diel, 24 Tetor, 2021

Werder Bremeni lanson lajmin e madh për ‘raketën’ Milot Rashica

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Pas lëndimit të pësuar kundër Dusseldorfit, Milot Rashica ka mundur t’i shikojë ndeshjet e Werder Bremenit dhe Kosovës vetëm nga tribunat.

Tashmë, trajneri Florian Kohfeldt ka zbuluar se sulmuesi vushtrrias do të jetë i gatshëm për ndeshjen në shtëpi ndaj liderit RB Leipzig, ndeshje e cila zhvillohet të shtunën, shkruan Zëri.info.

“Jam i sigurtë se Miloti do të luajë kundër RB Leipzig”, tha Kohfeldt.

Sipas “Kicker”, Rashica ishte në gjendje të stërvitste individualisht nga dita e diele.

Ndërkaq, 23-vjeçari do të rikthehet në stërvitje të plota nesër.

Drejtori menaxhues i Werder Bremenit Frank Baumann tha sot: “Miloti duket mirë dhe ai do të rikthehet për ndeshjen në shtëpi kundër Leipzig”.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img