2.2 C
Pristina
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Zafir Berisha: Vota ndaj Vetëvendosjes është votë për surratin e Daçiqit dhe Vuçiqit

Rekomandime

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme dhe anëtari i Nismës Socialdemokrate Zafir Berisha, ka reaguar ashpër përmes një shkrimi në Facebook ndaj partisë së Albin Kurtit, Vetëvendosje, transmeton IndeksOnline.

Ai ka thënë se vendi që tani po përballet në prag të një procesi zgjedhor ndër më të rëndësishmit që nga paslufta.

Sipas tij qytetarët duhet të kenë kujdes se kë do ta votojnë, pasi që çdo votë për Vetëvendosjen siç ka thënë ai do të jetë votë “ për surratin e Daçiqit e Vuçiqit në Qeverinë e Kosovës që mendojnë se UÇK-ja ka bërë krime në Kosovë dhe jo Serbia dhe që mbrojnë qëndrimin se heroi Isa Boletini ka qenë mercenar”.

Postimi i plotë i tij:

Më shumë artikuj

Të fundit