Categories: AUTO&TECH

Zbulohen fjalët që i tha personi i cili i dorëzoi dosjet e Gjykatës Speciale në zyret e OVL UÇK-së

Kryetari i OVL UCK-së, Hysni Gucati, ka zbuluar fjalët e personit i cili dorëzoi dje dosjet e Gjykatës Speciale, në zyret e kësaj organizate.

Në një konferencë të tij, Gucati tha se personi i panjohur iu ka thënë personave që kanë qenë të pranishëm në zyret e OVL UCK-së, se ai do të sjellë ditëve në vijim edhe dosje të reja.

“Ai person iu ka thënë personave që kanë qenë në zyre të OVL UCK-së se ditëve në vijim do të sjellë dosje të reja të Gjykatës Speciale”, ka thënë Gucati.

Kosova ime

Recent Posts

Veç një kategori e caktuar e kosovarëve dhe shtetasve tjerë mund të hyjnë në Mal të Zi

Agjencia kroate HINA njoftoi të shtunën se autoritetet malazeze kanë hapur kufijtë për qytetarët e Bashkimit Evropian dhe vendet izraelite…

2 javë ago

U shpall person “non-grata” nga SHBA, lajmërohet Sali Berisha

Pergjigje zotit Antony Blinken, Sekretar i Departamentit te Shtetit te SHBA per vendimin e tij per te ndaluar hyrjen time…

4 javë ago

Kryetarja e re e Preshevës: Ditë historike, u çliruam nga ndikimi i Beogradit

Kryetarja e re e Komunës së Preshevës, Ardita Sinani ka deklaruar se ka marrë mandatin në bazë të ligjit nga…

1 muaj ago

Abelard Tahiri nuk di ta shkruajë saktë as vendlindjen e vet

Deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri, ka bërë gabime elementare drejtshkrimore në Formularin për Broshurën Parlamentare, ku kërkohet plotësimi i disa…

1 muaj ago

Grenell mban në zyrën e tij fotografinë me Thaçin

Grenell mban në zyrën e tij fotografinë me Thaçin Ish i dërguari special i presidentit Trump për procesin e bisedimeve…

1 muaj ago

Zyrtarja e PDK’së me kritika: Albin Kurti sa ishte i burgosur në Beograd, Hashim Thaçi kërkonte lirimin e tij

Hanife Osmani, anëtarja e kryesisë së PDK’së në Mitrovicë, ka bërë një reagim pas njoftimit nga ish-kandidati për deputet Hisen…

2 muaj ago