Categories: AUTO&TECH

Kjo është shuma marramendëse që Drita fiton për kalimin në rrethin e tretë të Ligës së Evropës

Drita ka shënuar fitore historike ndaj Sileskit në Europa League, shkruan Insporti.

Skuadra gjilanse i bashkohet Shkëdijes në raundin e tretë të Europa League si dy ekipet e vetme shqiptare.

Ekipi i drejtuar nga Ardian Nuhiu ishte më i mirë gjatë gjithë takimit dhe me plotë meritë arrinë të sigurojë një duel ndaj Legia Varshavës, ekip me të cilin do të takohet javën e ardhshme.

Fidan Gërbeshi dhe Ardian Limani realizuan për Dritën në pjesën e dytë, ndërkohë vendasit përfunduan takimin me 10 lojtarë pas përjashtimit të Darko Grozdanoski.

Për kalimin në rrethin e tretë të Ligës së Evropës, Drita do të përfitojë hiç më pak se 280 mijë euro.

Kujtojmë që javën e ardhshme, konkretisht të enjtën Drita do të luajë ndaj Legia Varshavës në Poloni

Kosova ime

Recent Posts

Veç një kategori e caktuar e kosovarëve dhe shtetasve tjerë mund të hyjnë në Mal të Zi

Agjencia kroate HINA njoftoi të shtunën se autoritetet malazeze kanë hapur kufijtë për qytetarët e Bashkimit Evropian dhe vendet izraelite…

2 javë ago

U shpall person “non-grata” nga SHBA, lajmërohet Sali Berisha

Pergjigje zotit Antony Blinken, Sekretar i Departamentit te Shtetit te SHBA per vendimin e tij per te ndaluar hyrjen time…

4 javë ago

Kryetarja e re e Preshevës: Ditë historike, u çliruam nga ndikimi i Beogradit

Kryetarja e re e Komunës së Preshevës, Ardita Sinani ka deklaruar se ka marrë mandatin në bazë të ligjit nga…

1 muaj ago

Abelard Tahiri nuk di ta shkruajë saktë as vendlindjen e vet

Deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri, ka bërë gabime elementare drejtshkrimore në Formularin për Broshurën Parlamentare, ku kërkohet plotësimi i disa…

1 muaj ago

Grenell mban në zyrën e tij fotografinë me Thaçin

Grenell mban në zyrën e tij fotografinë me Thaçin Ish i dërguari special i presidentit Trump për procesin e bisedimeve…

1 muaj ago

Zyrtarja e PDK’së me kritika: Albin Kurti sa ishte i burgosur në Beograd, Hashim Thaçi kërkonte lirimin e tij

Hanife Osmani, anëtarja e kryesisë së PDK’së në Mitrovicë, ka bërë një reagim pas njoftimit nga ish-kandidati për deputet Hisen…

2 muaj ago