Zbulohet kush janë sulmuesit në Autostradën e Serbisë: Që sulmojnë shqiptarët

0
123

Një grup i tifozëve ultra të Klubit të Partizanit, dyshohet se për çdo ditë po sulmojnë shqiptarët që kalojnë nëpër Autostradën e Serbisë, transmeton Gazeta Metro.

Danas raporton se ata pothuajse çdo cep të autostradës dalin dhe i sulmojnë veturat me targa të huaja. Tiparet e tyre duken ultra nacionaliste dhe raciste të nxitura nga dikush.

Ndërsa, policia e Serbisë i ka identifikuar ata si ‘tifoz të partizanit’

Ata janë kapur në nje inçizim gjatë sulmit ne autostradë. Viktima tyre e fundit ishte një veture me tabela të Vojvodinës ku 2 udhëtarë të saj janë rrahur dhe kanë pësuar preje dhe lëndime trupore.

Kutojmë se javën e kaluar një autobus me shqiptar është sulmuar në Serbi, të cilët po udhëtonin drejt Gjermanisë. Deri më sot, sulmi ka qenë i paidentifikuar