6 C
Pristina
Thursday, March 23, 2023

Zgjerohet harta/ Mercenarë turq po luftojnë për Rusinë? Videoja virale që po qarkullon në rrjet

Rekomandime

Një video po qarkullon në mediat sociale ku thuhet se ushtarët turq shkojnë të Iuftojnë për Rusinë në Iuftën në Ukrainë.

Klipi u publikua për herë të parë të hënën nga një kanal Telegram pro-rus duke pretenduar se “legjionarët turq iu bashkuan ushtrisë ruse dhe do të marrin pjesë në operacionet Iuftarake në Ukrainë”.

Në video shihen dy ushtarë që mbajnë një flamur turk dhe shprehin gatishmërinë e tyre për t’u përfshirë në konflikt, shkruan Euronews.

“Do të shkojmë dhe do të kthehemi me ndihmën e Allahut”, tha një prej ushtarëve, i cili kishte një flamur turk të ngjitur në jelek antipIumb.

Më shumë artikuj

Të fundit