9.6 C
Pristina
Saturday, April 6, 2024

Zogiani: Nuk duan ndryshim, këta janë zyrtarët e LDK’së që po e sulmojnë Vetëvendosjen

Rekomandime

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Avni Zogiani ka drejtuar akuza ndaj disa zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, të cilët sipas tij janë pengues për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje.

- Advertisement -

Ai ka përmendur katër zyrtarë të LDK-së, që siç thotë Zogiani po e pengojnë arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje me Vetëvendosjen.

Sipas tij, ata janë: Nënkryetarët Agim Veliu e Lutfi Haziri, deputeti Driton Selmanaj si dhe ish- ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni.

Zogiani thotë se në LV nuk ka zyrtarë që e kundërshtojnë koalicionin, sepse sipas tij Vetëvendosje do ndryshim.

- Advertisement -

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit