19.2 C
Pristina
Wednesday, June 7, 2023

A i leu shkallët e pallatit pas urdhrit të Ramës, ja çfarë thotë Veliaj

- Advertisement -

Të rekomanduara

Kryeministri Rama pak ditë më parë shoqëroi në banesat sociale në Shkozë disa nga anëtarët e familjes Lala, të cilët janë edhe më të dëmtuarit nga tërmeti.

I pranishëm gjatë akomodimit të familjes ishte edhe kryebashkiaku Erion Veliaj.

- Advertisement -

Dhe teksa ngjitnin shkallët e pallatit, Rama ka vënë shkarravitjen e mureve. Kreu i qeverisë i kërkoi kryetarit që lyerja e shkallëve të bëhet sa më parë.

Duke e urdhëruar që t’i lyente ai të nesërmen që në orën 4 e 30 të mëngjesit.

Por, i pyetur në “Shiko Kush LUAN”, nga fëmijët, se a i leu shkallët e pallatit që i tha kryeministri Rama, Veliaj u përgjigj duke thënë se kryeministri nuk e kishte pasur me të, por me administratorin e pallatit, i cili i leu brenda asaj dite.

“Ajo kërkesë nuk ishte për mua në fakt po ishte për administratorin e pallatit dhe ai i ziu e leu që atë ditë, jo në 4:00 të mëngjesit”- u shpreh kryebashkiaku i Tiranës.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -