19.7 C
Pristina
Tuesday, May 30, 2023

Një tjetër tërmet e godet Tiranën, kjo është shkalla e Righterit

- Advertisement -

Të rekomanduara

Pak më herët Shqipëria është goditur nga një tërmet 3.3 shkallës ku epiqendra e tij ishte në kryeqytetin shqiptarë, Tiranë.

Ky është tërmeti i dytë që ka ndodhur gjatë ditës së sotme.

Gjatë paradites, një tërmet 2.2 shkallë kishte goditur Shqipërinë.Ndërsa një tërmet prej 4.3 shkallës ka goditur Greqinë ku epiqendrën e kishte në Crete.

Pas tërmetet në Shqipëri pas atij të 26 nëntorit nuk kanë të ndalur në Shqipëri.

- Advertisement -

Më 36 nëntor Shqipëria ishte goditur nga një tërmet i fuqishëm prej 6.4 shkallësh, ku ka lënë të vdekur 51 persona dhe mijëra ndërtesa të dëmtuara.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -