13.6 C
Pristina
Friday, June 9, 2023

A mund ta gjeni leopardin? Kjo foto po çmend rrjetin

- Advertisement -

Të rekomanduara

Një fotograf, i cili ka arritur të kapi në kamera një leopard të kamufluar në mënyrë perfekte i ka ‘çmendur’ me sukses njerëzit në Twitter.

Tek fotoja e publikuar në mediat sociale, në shikim të parë mund të duket sikur kemi të bëjmë me një kanal, baltë, një trung peme dhe asgjë tjetër.

Por fotoja e shkrepur prej fotografit nga India në fakt fsheh një grabitqar që pothuajse nuk duket fare. Vetëm nëse e sheh foton me imtësi të madhe mund të dallosh leopardin në sfond.

Fotoja u postua nga Bella Lack në Twitter, ku ndiqet nga 150,000 persona.

- Advertisement -

Bashkë me foton ajo shkruante: Dikush më dërgoi këtë foto dhe më pyeti nëse mund ta gjeja leopardin. Isha e bindur që ishte ndonjë shaka…derisa e gjeta ku ndodhej. Mund ta dalloni ju?”.


Në ndryshim nga luanët, leopardët janë kafshë vetmitare dhe kryesisht gjuajnë gjatë natës për ta shmangur konkurrencën me ‘Mbretin e Xhunglës’.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -