12.9 C
Pristina
Saturday, April 13, 2024

AAK dhe PSD arrijnë marrëveshje për koalicion parazgjedhor, zyrtarizojnë marrëveshjen në orën 15:00

Rekomandime

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit drejtues të PSD-së në të cilën pritej të vendosej lidhur me nënshkrimin e marrëveshjes së koalicionit parazgjedhor me AAK-në.

Pas kësaj mbledhje anëtarë të PSD-së nuk janë deklaruar për media, megjithatë KosovaPress merr vesh se është vendosur që të shkohet në koalicion parazgjedhor me AAK-në.

- Advertisement -

Madje, këtë marrëveshje pritet që ta zyrarizojnë sot në orën 15:00 përmes një konference të përbashkët për media dy partnerët e koalicionit Ramush Haradinaj e Shpend Ahmeti.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit