Abdullahu: Na dul që Haki Abazi paska pasur lidhje me Beogradin, Driton Selmanaj edhe më i zi

Date:

Analisti politik, Faton Abdullahu, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se Driton Selmanaj është dashur të kërkojë falje pas deklaratave për deputeten Saranda Bogujevci.

Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj bëri disa deklarata në emisionin Pressing për deputeten e VV’së pas të cilave mori kritika të mëdha, ndërsa VV ka kërkuar dorëheqjen e tij.

“Fillimisht na dul që Haki Abazi ka pasur lidhje me Beogradin. Driton Selmanaj edhe më i zi”, tha ai.

Driton Selmanaj më ka suImu edhe mua.

Duhet me kërku falje.

Por duket se LDK nuk po reagon në këso raste dhe po lejon të bëhen gjërat e mëdha.

Po ka edhe shumë keqkuptime.

Njerëzit e rinj që duan të futen në politikë duhet të dinë se do të përballen me këso situata të rënda në të ardhmen dhe duhet të jenë të përgatitur”, shtoi ai.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...