14.1 C
London
E diel, 17 Tetor, 2021

Vritet një i ri shqiptar në Britani të Madhe

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Një i ri shqiptar është vrarë në Britaninë e Madhe më datë 11 shtator.

21 vjeçari Serxhio Marku, u gjet fillimisht i plagosur dhe më pas ndërroi jetë në spital.

Dy punonjës italian, të akuzuar për vrasjen, u arrestuan në paraburgim kur u paraqitën në gjykatën Lewes Crown, më 16 shtator.

Francesco Dagostino, 44 vjeç, i Stafford Road, Brighton dhe Giuseppe Petriccione, 45 vjeç, pa asnjë adresë fikse, po mbaheshin në burgun Highdown në Sutton.

“Serxhio, 21 vjeç, u gjet i plagosur rëndë kur policët hynë me forcë në një banesë në Rrugën Stafford në orët e para të mëngjesit të së mërkurës (11 shtator).

Ai kishte pësuar lëndime të rënda dhe u dërgua në Spitalin e Qarkut Royal Sussex, ku u konstatua më pas se kishte vdekur.

Hetuesit tani po përpiqen të zbulojnë si përfundoi në banesë dhe lëvizjet e tij në para vrasjes”, njoftoi policia, shkruan tch.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img