13 C
London
E premte, 22 Tetor, 2021

Agim Bahtiri: Dardan Molliqaj takohej në bodrume me njerëz të fuqishëm

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Agim Bahtiri i cili së fundmi aderoi në Lëvizjen Vetëvendosje, pretendon se di për disa takime të fshehura e në bodrume të kandidatit për deputet nga radhët e PSD’së, Dardan Molliqaj, me biznesmenë të fuqishëm.

Bahtiri, fillimisht ka folur për një marrëveshje të AKR’së me PSD’në.

“Unë kam qenë prezent, ka qenë kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka qenë Dardan Molliqaj, dhe kryetari i Kamenicës Qëndron Kastrati. Ata kanë qenë në qeverisje vetëm kanë qenë prapa perdeve. Shikojeni marrëveshjen që e kanë nënshkruar me AKR-në dhe shikoni se çfarë bëhet aty”, ka thënë Bahtiri fillimisht.

Ai tutje ka thënë se Dardan Molliqaj ka bërë biznese me njerëz në podrum.

“Zotëri Dardan e dinë shumë mirë që binte në atë podrumin aty poshtë dhe bisedoje me njerëz të fuqishëm të biznesit, e dinë ai me kënd”, është shprehur Bahtiri në një emision televiziv.

Bahtiri që së fundmi është anëtarësuar në VV, kishte reaguar në Facebooj pasi bashkëpartiaku i tij, Haki Abazi tha se Molliqaj e ka sulmuar fizikisht, duke e quajtur “sulm banditesk”.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img