18.9 C
Pristina
Monday, September 25, 2023

Ambasadori britanik pret në darkë Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin

Rekomandime

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, sonte ka pritur në darkë dy kandidatët për postin e kryeministrit, Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin.

Në këtë takim ishte i pranishëm edhe Drejtori i Përgjithshëm për Çështje Politike në Ministrinë e Punëve të Jashtme në Londër, Richard Moore, njofton Klan Kosova.

“Sonte kam pritur për darkë në Rezidencën time Richard Moore, Drejtor i Përgjithshëm për Çështje Politike në Ministrinë e Punëve të Jashtme në Londër, Albin Kurti dhe Vjosa R. Osmani”, ka shkruar ambasadori.

- Advertisement -

Ai ka publikuar edhe disa fotografi nga ky takim.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit