13.2 C
Pristina
Monday, May 29, 2023

Amerika vijon sulmet me dron, kësaj radhe dërgon për ‘xhennet’ një komandant taleban

- Advertisement -

Të rekomanduara

Një drejtues i lartë i talebanëve dhe 15 militantë të tjerë u dërguan u eliminuan nga një sulm i dronëve amerikanë në rajonin e Shindandit në Afganistan.

Ushtria amerikane bën me dije, se pas kërkesës së forcave të sigurisë afgane, u organizua një sulm ajror me dron, ku mbeti i vrarë Mullah Nangyalai, i konsideruar si një komandant tepër i rëndësishëm i militantëve talebanë.

Mediat lokale raportojnë se në këtë sulm ajror, përveç 30-35 talebanëve, mbetën të vdekur dhe të paktën 40 civilë, mes tyre gra dhe fëmijë.

Zyrtarët afganë ende nuk kanë dalë me një qëndrim zyrtar për këtë sulm të avionëve amerikanë pa pilotë.

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -