11.7 C
London
E diel, 24 Tetor, 2021

Ana Brnabiq i ‘kapet’ Zoran Zaevit: Qëndrimi i Shkupit për Kosovën mund të na prish

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Vizita e Kryeministres të Serbisë, Ana Brnabic në Shkup akuzoi pushtetin e Maqedonisë Veriore në konferencë për shtyp se vendimi për lirimin e veteranit të UÇK’së, Tomor Morina, Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev e priti qetë ‘goditjen’ dhe u përgjigj se e liroi gjykata.

“Për ne ishte vendim politik që ndërhyn direkt në drejtësi” tha Brnabic në konferencën e përbashkët për shtyp së bashku me Zoran Zaevin.

Ata biseduan hapur për Kosovën e Brnabic deklaroi se kanë qëndrime të kundërta sa i përket çështjes, por ende munden të bisedojnë dhe është e rëndësishme të bisedojnë.

Ana Brnabic deklaroi se kanë biseduar për ekonomi kryesisht por edhe për Kosovën dhe një kërcënim u ndie kur deklaroi se qëndrimi i Maqedonisë Veriore ndaj anëtarësimit të Kosovës në organizata ndërkombëtare do të kenë ndikim në marrëdhëniet e ndërsjella.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img