13.5 C
Pristina
Tuesday, May 30, 2023

Angela Martini largohet nga Shqipëria me këto fjalë: Kur shqiponjat bëhen bashkë, ato e çajnë qiellin

- Advertisement -

Të rekomanduara

Menjëherë pas lajmit të tërmetit mëngjesin e datës 26 nëntor, modelja shqiptare, Angela Martini vendosi të udhëtojë drejt Shqipërisë për t’u gjendur pranë familjeve në nevojë. Një ditë më parë ajo vizitoi nga afër qytetin e Durrësit, ndërsa sot me anë të një postimi në ‘Instagram’ ka treguar se të gjithë bashkë mund t’ia dalin.

“Tragjedia në vendin tënd flet me gjuhën e zemrës. Përballja me pasojat e tërmetit të 26 nëntorit, ishte më e vështirë nga sa mendoja. Duke uruar më të mirën për familjet e prekura nga tërmeti, u largova nga ky qytet, besimplotë se gjithçka do të zgjidhet për ta, nën kujdesin e qeverisë shqiptare, me përkrahjen e shqiptarëve të mirë, kudo në botë. Kur shqiponjat bëhen bashkë, ato e çajnë qiellin. Beso shqipe, bashkë do t’ia dalim”, ka shkruar Martini krah fotove nga vizita e saj në qytetin e Durrësit.

- Advertisement -

Kujtojmë se Angela ndihmoi disa familje të prekura nga tërmeti duke i strehuar dhe pajisur me çdo orendi tjetër të domosdoshme.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -