23.4 C
Pristina
Monday, June 5, 2023

Boiken Abazi: Albin Kurti është makineri e prodhimit të ideve, ai t’i jep 10 ide në ditë!

- Advertisement -

Të rekomanduara

Boiken Abazi nga Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri, duke folur për procesin e formimit të qeverisë së Kosovës, ka thënë ndër të tjera se Albin Kurti, është makineri sa i përket prodhimit të ideve.

Sipas, Abazi, Albin Kurti, është në gjendje t’i japë 10 ide në ditë.

- Advertisement -

“Debatet më intensive i kam pasur brenda Lëvizjes Vetëvendosje, shpesh i kam humbur dhe shpesh i kam fituar. Në plotë raste e kam parë Albin Kurtin të tërhiqet, ai është makineri sa i përket prodhimit të ideve, ai t’i jep 10 ide në ditë, nuk pretendon që organizata të bie dakord me idetë e tij, më shpesh e kam parë duke u tërhequr sesa duke u insistuar”, ka theksuar Abazi nw TopShow, i cili po ashtu ka thënë se është një përpjekje e vazhdueshme për denigrimin e figurës së Albin Kurtit.

Boiken Abazi, është shprehur se Lëvizja Vetëvendosje është e interesuar të formojmë qeverinë e re.

“Nuk ka rënë entuziast i qytetarëve në atë nivel që interpretohet nëpër studiot televizive”, është shprehur ai.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -