11.7 C
London
E diel, 24 Tetor, 2021

Borë deri në gjysmë metri midis Evrope

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Alpet zvicëriane janë zbardhur tërësisht nga bora. Madje, niveli i borës në disa alpe ka shkuar deri në 50 centimetra.

Zona e Gotthard Pass është më e ftohtë dhe me reshje më të mëdha të borës.

Temperaturat janë deri në -16 gradë, ndërsa pritet rënje e tyre edhe më e madhe në ditët në vijim.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img