23.4 C
Pristina
Monday, June 5, 2023

Brenda rezidencës së re luksoze të çiftit Obama, në vlerë prej 11.75 milionë dollarëve

- Advertisement -

Të rekomanduara

Çifti Obama së fundmi kanë blerë një rezidencë masive me shtatë dhoma gjumi.

Ish-Presidenti dhe Zonja e Parë morën çelësat për mega-shtëpinë e tyre të re e cila zë 29 hektarë pronë plazhi, shkruan DailyMail.

Çifti kanë vëzhguar pronën që nga qëndrimi atje verën e kaluar pasi u shit në treg nga pronari i Celtics Wyc Grousbeck.

Shtëpia u mbajt fillimisht për çmimin 14,850,000 dollarë por TMZ raporton që çifti Obama arriti të marrë një zbritje të madhe dhe siguroi shtëpinë e ftuar për 11,75 milionë dollarë.

- Advertisement -

Prona e madhe ka një pishinë dhe tavanet e harkuara.

Në ambiente të jashtme, toka vjen me plazhin e saj privat, një varkë dhe ka shumë tokë.

“Është një shtëpi e jashtëzakonshme në një mjedis absolutisht të mrekullueshëm”, tha agjenti i shitjes Tom Wallace.

“Sigurisht që ka aftësinë të zgjerohet në më shumë komplekse. Dikush mund të ndërtojë dy prona shtesë të përmasave të plota, nëse dikush dëshiron të krijojë një vend gjenerimi takimesh”, shtoi ai.

- Advertisement -

Shtëpia e tyre e re është në buzë të Pellgut të Madh të Edgartown, me pamje nga Oqeani Atlantik.

Ajo përmban kryesisht ambiente të bardha, por është e rrethuar me lëndina të gjelbra.

Michelle dhe Barack do të kenë shumë hapësirë për t’u çlodhur, pasi dhoma e gjumit master hapet deri në një çadër, ndërsa vajzat e tyre do të kenë shumë hapësirë për të shijuar pushimet e gjata të verës atje.

Malia, 21 vjeçe, aktualisht po studion në Universitetin e Harvardit, ndërsa Sasha, 18 vjeçe, sapo ka përfunduar shkollën e mesme “Sidwell” në Uashington D.C.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -