16.1 C
Pristina
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Çifti i turistëve dhurojnë ‘show’ në bregdet, askush s’e kishte parë një gjë të tillë në vendin tonë

Rekomandime

Ato që mbajnë gjallë të shkuarën janë pikërisht kujtimet dhe çdo kush synon që të jetë të ruajë sa më shumë kujtime të bukura, që kur të kthehet pas në kohë në fytyrë të “vishet” një buzëqeshje.

Kështu ka bërë një çift holandez rreth të 60-tave, që kishte ardhur me pushime në Shqipëri.

Ato kanë zgjedhur që të ruajnë një kujtim shumë të bukur nga pushimet në Shqipëri…një skulpturë prej rëre, të përqafuar, teksa përcjellë shumë dashuri në sfond.

Kjo skulpturë ka tërhequr vëmendjen e shumë pushuesve që po pushonin në Durrës, pasi një panoramë e tillë nuk ndodhin shpesh në bregdetin shqiptar.

Në vendet e tjera në botë në plazhe me rërë shpesh organizohet konkurse për skulpturën më të bukur me rërë, e ndërsa në Shqipëri një gjë e tillë nuk ishte parë më parë.

Më shumë artikuj

Të fundit