6.2 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Daut Haradinaj: Çakorri do të jetë i Kosovës

Rekomandime

Daut Haradinaj ka folur për koalicionin me Partinë Socialdemokrate dhe për planprogramin e koalicionit.

- Advertisement -

Ai ka folur edhe për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi. Haradinaj ka deklaraur në RTV Dukagjini se “Çakorri do të jetë i Kosovës”.

Daut Haradinaj dhe Dardan Molliqaj, të ftaur përballë analistëve, kanë pranuar se nuk kanë pasur shumë raporte të mira mes veti.

Ata kanë thënë në RTV Dukagjini, se edhe në luftë familjet e tyre u bashkuan në kauzën e çlirimit.

- Advertisement -

Bashkimi i tanishëm për të nënshkruar koalicionin parazgjedhor, ka ndodhur sipas tyre, për shkak të kauzës së përbashkët.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit