16.3 C
Pristina
Saturday, June 10, 2023

Dikujt s’i pëlqejnë deklaratat e tij: Analistit kosovar i thyhen xhamat e veturës

- Advertisement -

Të rekomanduara

Sulm po e quan analisti kosovar, Fadil Lepaja, thyerjen e xhamave të veturës gjatë natës së mbrëmshme nga persona të paidentifikuar.

Lepja ka publikuar një shkrim me foton e sulmit, ku ka thënë se kjo s’është hera e parë që kërcënohet, madje këtë sipas tij e kanë bërë autorët e njëjtë që iniciuan fushatë dhe veprime kriminale kundër tij.

“Dikush kështu ka zgjedhur ta shprehë mospajtimin me shkrimet dhe deklaratat e mia publike. Autorët dhe urdhëshënsit janë të njejtit që inicuan edhe më parë fushata dhe veprime kriminale kundër meje. Bashkëpunimi i politikës me krimin vazhdimisht ka prodhuar forma të tilla ordinere të presionit dhe friksimit, të cilat janë kundërproduktive dhe na mbetet të besojmë se një shtet i konsoliduar dhe ligjor mundet me i ndalue”, shkruan Lepaja.

Fadil Lepaja
- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -