-1.1 C
Pristina
E premte, 27 Janar, 2023

Djaloshi me plis e çifteli sot është ndër reperët dhe humanistët më të suksesshëm të estradës

Rekomandime

Ai numëron shumë hite në repertorin e tij.

Capital T së fundi është nderuar me titullin “Skënderbe” në mirënjohjen e qytetit të Krujës.

Ai përmes një postimi në rrjete sociale është shprehur i nderuar që ky qytet e nderoi me këtë titull.

Reperi ka ndarë me ndjekësit disa fotografi në rrjete sociale, të cilat i kishte shkrepur ndër vite.

Në një prej këtyre fotografive, Capitali u shfaq me plis në kokë e çifteli në duar, ndërsa buzëqeshi para aparatit.

 

View this post on Instagram

 

Kruje o qytet i bekuar… Jam tejet mirenjohes dhe i lumtur qe qyteti te cilin kam vizituar me se shumti qe kur isha femije, me nderoi sot me kete çmim. Nje thuper e vetme thyhet kollaj por te bashkuara nuk i thyen dot kush dhe shqiptaret kur jane te bashkuar ngrihen veç lart… Jam i lumtur qe Kruja bashke me historine qe ka mbi supe me beri sot te ndihem i privilegjuar duke me dhene titullin “Skenderbe” dhe Mirenjohjen e Qytetit keshtu duke me motivuar per te bere me shume. Trim Ademi ju falenderon me zemren te mbushur plot emocion, Capital T ju premton qe do ta ktheje gjithmone koken nga historia e kombit me ane te artit te tij. ?? #Proud #WeAlbanians #History #Kruja #Skanderbeg

A post shared by Capital T (@truekapo) on


Ndryshe, Capital T do të mbajë koncert recital më 19 shtator në Tiranë.

Më shumë artikuj

Të fundit