13 C
London
E premte, 22 Tetor, 2021

Drejtuesi humb kontrollin, makina hyn në lokal dhe plagos 5 persona

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Një aksident i pazakontë ka ndodhur sot në Cërrik, por fatmirësisht pa viktima.

Në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Yllit”, drejtuesi i mjetit J.Ç., 38 vjeç, nga Cërriku, ka humbur kontrollin e automjetit dhe ka dalë nga rruga duke përfunduar në një lokal.

Për pasojë janë lënduar jashtë rrezikut për jetën 5 persona, që ishin duke drekuar në lokal.

Menjëherë pas aksidentit drejtuesi i automjetit është larguar nga vendi i ngjarjes, por falë reagimit në kohë të Policisë është ndaluar dhe është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Elbasan, për veprimet e mëtejshme.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Policia e Elbasanit apelon të gjithë drejtuesit e mjeteve që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img