13.6 C
Pristina
Friday, June 9, 2023

Edi Rama sikurse Hashim Thaçi, rrëmbehet gylenisti dhe depertohet në Turqi

- Advertisement -

Të rekomanduara

Abc News raporton se Harun Çelik është ndaluar në Rinas 5 muaj më parë, teksa kalonte tranzit me pasaportë false kanadeze. Pasi ka vuajtur dënimin në vendin tonë sot është njoftuar se i ka përfunduar dënimi.

Harun Çelik, 41, a teacher who fleed from persecution in Turkey, was in prison in Albania for 5.5 months. He was released today and immediately & forcefully is being taken to airport now. His asylum requests neglected by authorities. There is a clear violation of human rights.

Erdogan’s long arm acting now in Albania. Harun Çelik was taken to immigration office and from there he was abducted & forcefully put into a vehicle. His friends intervened at airport. Is there NOT any law in Albania? @ediramaal @RebHarms @NachoSAmor

- Advertisement -

42-vjeçari turk është liruar nga burgu 302 në Tiranë dhe menjëherë e kanë marrë prej andej dhe kanë nisur procedurat për depërtimin e tij nga Shqipëria për ta dorëzuar në Turqi, ku ai përndiqet nga shteti turk.

Shtetasi turk ka të drejtën e apelimit por kjo e drejtë i është mohuar, pasi Drejtoria e Migracionit ka vendosur ta dërgojë menjëherë nga qelia në aeroport drejt Turqisë.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -