Sunday, July 21, 2024

Endrit Shala i Nismës e voton Vjosa Osmanin për kryeministre

- Advertisement -
- Advertisement -

Në sondazhin me pyetjen se kush duhet të jetë kryeministër: Vjosa Osmani apo Albin Kurti, ish-ministri i Tregtisë dhe zyrtari i lartë i Nismës, Endrit Shala, ka votuar për kandidaten e LDK’së

Zyrtari i lartë i Nismës Socialdemokrate ka votuar në një sondazh online me pyetjen se kush duhet të jetë kryeministër i Kosovës.

Meqenëse LDK dhe Vetëvendosje akoma nuk kanë arritur marrëveshje dhe nuk po pajtohen se kandidati i cilës të jetë nominimi i vetëm, medie ka publikuar një sondazh në të cilën qytetarët mund të zgjedhin mes Albin Kurtit e Vjosa Osmanit.

- Advertisement -

Në sondazh deri tash kanë votuar mbi 12 mijë persona brenda 12 orëve, e një nga votuesit është edhe Shala i Nismës Socialdemokrate.

Edhe pse kjo parti ka kandidatin e saj, Fatmir Limajn, i cili do të jetë në sondazhet e ardhshme të Expressit, Shala, për arsye të panjohura, votën i ka dhënë Osmanit të LDK’së.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura